10× více produktů za nejlepší ceny
10× více produktů za nejlepší ceny

Největší chytáky při výběru chytrých hodinek. Na co si dávat pozor?

Voděodolnost, počet sportovních režimů, výdrž baterie nebo hmotnost – pokud vybíráte chytré hodinky, musíte si ohlídat několik klíčových parametrů a funkcí. Zejména těch, které na papíře vypadají krásně, zatímco realita je často dost odlišná. Co byste si při výběru hodinek měli zvlášť ohlídat?

Jakýmsi standardem pro sportovní hodinky je vodotěsnost 50M (5 ATM), se kterými můžete plavat, rybařit nebo se lehce potápět. Takovou úroveň voděodolnosti nabízí například oblíbené hodinky Amazfit.

Pokud byste chtěli hodinky vhodné na potápění, šnorchlování nebo vodní sporty, doporučuje se odolnost alespoň 100M (10 ATM).

Chytáky při výběru chytrých hodinek

Kapacita baterie

Další zrádný parametr – vyšší kapacita baterie neznamená automaticky vyšší výdrž. Na to, jak dlouho hodinky vydrží na jedno nabití, má vliv také jejich výkon nebo optimalizace systému. V reálu mohou hodinky s větší baterkou vydržet méně než hodinky s menší baterkou.

Neřešte tolik kapacitu baterie jako informaci, kolik dní hodinky vydrží na jedno nabití. Některé je potřeba nabíjet každé 3 dny, jiné vám vydrží tři týdny nebo i měsíc. Kromě výdrže by vás měla zajímat i rychlost nabíjení.

Chytáky při výběru chytrých hodinek

Míra voděodolnosti hodinek není důležitá jen při plavání, ale třeba i při zimních sportech.

Hmotnost

Někteří výrobci lákají na vyšší hmotnost hodinek, protože těžší hodinky působí bytelněji a luxusněji. Například u klasických ocelových hodinek bývá hmotnost ukazatelem kvality a spousta z nich váží výrazně přes 100 gramů.

Nezapomínejte však, že se sportovními hodinkami budete běhat, plavat, cvičit v posilovně nebo spát. Každý gram navíc je znát. Vybírejte proto spíše lehčí hodinky, některé váží pouhých 30 gramů (například pouhých 30 gramů), jiné modely se pohybují kolem 50 gramů.

Pokud chcete hodinky využít na sport i do práce (například k obleku), bude pro vás výhodné, když si pořídíte hodinky s vyměnitelným řemínkem. Při sportu pak využijete praktičtější silikonový řemínek, zatímco do práce „obléknete“ třeba kožený.

Chytáky při výběru chytrých hodinek

Hodinky s vyměnitelným řemínkem můžete nosit na sport i k formálnímu oblečení.

Kompatibilita

Většina výrobců hodinek nabízí vlastní aplikaci, kterou s hodinkami spárujete a následně v ní sledujete podrobné statistiky. Ohlídejte si, aby tato aplikace byla kompatibilní se systémy Android i iOS v nejnovější verzi.

Kromě toho není vůbec od věci, pokud lze hodinky spárovat také s aplikacemi třetích stran. Díky tomu si můžete data o spánku nebo o cvičení posílat do svých oblíbených aplikací jako jsou Strava nebo Zdraví.

Display

I když u chytrých hodinek není kvalita displeje tolik důležitá jako například u chytrého telefonu, pořád platí, že se na něj budete dívat třeba za ostrého slunce. Proto je potřeba, aby měl dostatečný jas i kontrast.

Vynikající displej nabízí například zmíněné hodinky Amazfit GTR 3 Pro s rozlišením 480×480 px a jasem až 1 000 nitů. Díky tomu je velmi dobře čitelný i za špatných světelných podmínek.